Povesti o Slovensku

Povesti o Slovensku a legendy o slovenských hradoch, zámkoch a mestách sú pútavým formátom pre čitateľov v každom veku. Povesti o Slovensku sú našim kultúrnym dedičstvom. Obsahujú zrnko historickej skutočnosti a tým sa stávajú súčasťou histórie. Krátke slovenské povesti pre deti častokrát predstavujú vhodnú formu priblíženia historického diania alebo konkrétneho obdobia v minulosti cez príbehy a môžu sa preniesť do doby, keď napríklad stavali Ľubovniansky hrad alebo Beckovský hrad. Povesti o Slovensku sú z väčšej alebo menšej časti dotvorené podľa fantázie ľudových rozprávačov a fantázie ich zberateľov. Dnes len ťažko vieme určiť historické jadro v slovenských povestiach. Častokrát sú slovenské povesti jediným nositeľom svedectva o tom, že na určitom mieste stála usadlosť, kaštieľ, hrad,... Povesti o slovenských mestách vyrozprávajú príbehy o ich založení, či o pôvode ich názvu. Neraz sa povesti o Slovensku a legendy viažu k osobám, ktoré v rôznych kútoch na území našej vlasti žili a miesto svojho pôsobenia svojou činnosťou zviditeľnili.

Grid
List

Počet produktov: 4

Zobrazuje sa 1-4 z 4 položiek

Aktívne filtre

Z babičkinej truhlice, Tajomstvá slovenských...

Povesti o Slovensku zozbierané v knihe Z babičkinej truhlice, Tajomstvá slovenských hradov predstavia majestátne  slovenské hrady a život v nich. Krátke slovenské povesti o hradoch sa tešia obľube u dospelých aj detí. Text každej povesti o Slovensku je písaný v slovenskom a anglickom jazyku. Autor konceptu: Lenka Šingovská Zozbierala a upravila: Martina...
Cena 18,50 €
Skladom
View Detail

Knižný balíček POVESTI

Výhodný knižný balíček POVESTI poteší dospelých aj deti obľubujúcich krátke slovenské povesti. Pozostáva zo slovensko-anglických kníh Tajomstvo skalného sokola a Z babičkinej truhlice, Tajomstvá slovenských hradov. Text každej povesti o Slovensku je písaný v slovenskom a anglickom jazyku.
Základná cena 54,00 € -10% Cena 48,60 €
Posledné kusy v sklade
View Detail

Knižný balíček SOKOL

Výhodný knižný balíček SOKOL poteší dospelých aj deti obľubujúcich krátke slovenské povesti. Pozostáva zo slovensko-anglickej knihy Tajomstvo skalného sokola a Puzzle o formáte A3. Text každej povesti o Slovensku je písaný v slovenskom a anglickom jazyku.
Základná cena 50,00 € -15% Cena 42,50 €
Posledné kusy v sklade
View Detail

Tajomstvo skalného sokola (s podpisom autora)

Kniha Tajomstvo skalného sokola ponúka 76 povestí o Slovensku určených pre dospelých a deti. Dvojjazyčný text povestí o Slovensku umožňuje osloviť slovensky a anglicky hovoriacich čitateľov. Pútavé príbehy slovenských povestí inšpirujú k spoznávaniu Slovenska a nabádajú k návšteve slovenských miest obsiahnutých v knihe. Zasielame s podpisom autora....
Cena 36,00 €
Skladom
View Detail