V Zemplínskej knižnici prevedie deti Slovenskom zvedavý kocúr Felix

V Zemplínskej knižnici prevedie deti Slovenskom zvedavý kocúr Felix

Akadémia malého predškoláka. Spoločne sme s deťmi "stopovali" nezbedného kocúra Felixa na jeho potulkách Slovenskom.

Projekt Lenky Šingovskej má nenásilným spôsobom napomáhať budovaniu a rozvíjaniu národného povedomia v útlom veku dieťaťa.

Trebišov 21. januára (TASR) - Pomyselné potulky po regiónoch Slovenska môžu absolvovať deti, najmä predškoláci, prostredníctvom tematicky ladených ilustrácií v novom projekte "Po stopách kocúra Felixa". Premiérovo túto výstavu otvorili v Zemplínskej knižnici v Trebišove, prístupná bude do 22. februára.

Projekt Lenky Šingovskej má nenásilným spôsobom napomáhať budovaniu a rozvíjaniu národného povedomia v útlom veku dieťaťa. "Na zvedavých cestovateľov čaká v našej knižnici nerozlučný spoločník - roztomilý kocúr Felix, ktorý bude ich sprievodcom na objavných cestách po Slovensku. 'Stopovaním' kocúra Felixa budú deti hravým spôsobom spoznávať zvieratá, rastliny, stavby, odievanie i spôsob života našich predkov vo vybraných regiónoch. Deťom predstavíme aj veľkú mapu, ktorá im umožní získať reálnu predstavu o polohe navštívených lokalít v rámci Slovenskej republiky," informovala riaditeľka trebišovskej knižnice Janka Vargová.

Autorka konceptu kládla dôraz na pútavé a veku primerané zobrazenie reálií na ilustráciách. Tento zámer spolu so slovným opisom "diania" na ilustráciách umožňuje efektívne rozvíjať vedomosti o Slovensku i slovnú zásobu predškolákov. Pripravované sprievodné aktivity podporia záujem detí o krajinu zobrazenú na vystavených ilustráciách a umocnia v deťoch zážitok z nadobudnutých poznatkov. Autorkou ilustrácií je Katarína Barlová.

Podnetom na projekt z dielne vydavateľstva Class bola požiadavka čitateľov na vytvorenie publikácie s edukačným obsahom aj pre deti v predškolskom a mladšom školskom veku.

https://www.teraz.sk/spravy/v-zemplinskej-kniznici-prevedie-deti-s/373635-clanok.html?fbclid=IwAR1KkvglkJII_qUfvad0wVf8y4MZZLyq0epXTOaob29idhFvZniAtsO3h14